مهارت‌های لازم برای رسیدن به موفقیت

Arrastrar para reorganizar las secciones
Editor de contenido enriquecido

موفقیت برای هر کس معنای متفاوتی دارد؛ اما چیزی که اکثر مردم در مورد آن اتفاق نظر دارند این است که موفقیت به‌نوعی احساس رضایت و امنیت درونی است. یکی از راه‌های ارائه این امنیت، گشودن هرچه بیشتر درها به روی فرصت‌ها با یادگیری مهارت‌های ارزشمند زندگی است.

آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که دقیقاً چه مهارت‌های مهمی برای موفقیت نیاز دارید؟

افراد موفق مهارت‌های بسیاری دارند که آن‌ها را قادر می‌سازد تا در کاری که انجام می‌‌دهند بهترین باشند. برخی از افراد به‌طور ذاتی و طبیعی بعضی از این مهارت‌ها را در خود دارند، اما برخی دیگر این مهارت‌ها را به‌طور اکتسابی یا با آموزش یاد گرفته و به کار می‌گیرند تا بهترین خود باشند. در ادامه برخی از این مهارت‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

خودشناسی و آگاهی خود را افزایش دهید

برای موفقیت ابتدا باید به خودشناسی برسید. برای شناخت دنیای اطراف خود و به نتیجه رسیدن گفت‌وگوهایتان با دیگران به خودشناسی و کسب اطلاعات و آگاهی نسبت به خود نیاز دارید. آگاهی از نقاط قوت و ضعف، ترس‌ها، آرزوها و نیازهای خود و پذیرش صادقانه آن‌ها، کمک می‎کند ویژگی‌ها و خصوصیات دیگران را واقع‌بینانه‌‎تر مشاهده و قبول کنید. در واقع، خودآگاهی به توانایی ما در نگاه کردن به درون و نظارت‌بر فرآیندهای فکری خود برای موقعیت‌های خاص اشاره دارد تا ما را برای چالش‌ها یا موقعیت‌های مشابه آماده‌تر کند. زمانی که خودتان را به خوبی بشناسید، احساس ارزشمندی قوی پیدا می‌کنید. برای خودشناسی و افزایش آگاهی می‌توانید از افراد متخصص مانند روانشناسان و مشاوران کمک بگیرید.

اعتماد به‌ نفس خود را تقویت کنید

اعتماد به نفس شاید یکی از مهم‌ترین موارد در مهارت‌‌های ارتباطی باشد. اگر شما اعتماد به نفس خوبی داشته باشید موفقیت‌های زیادی برای شما به وجود می‌آید اما عدم وجود اعتماد به نفس در یک شخص باعث از بین رفتن مداوم پیشنهادهای بسیار خوب کاری و شخصی می‌گردد. بسیاری از افراد با استعداد در مصاحبه‌های شغلی شکست می‌خورند و حتی زمانی که استخدام می‌شوند در محل کار مورد توجه قرار نمی‌گیرند؛ زیرا اعتماد به نفس ندارند. به‌طور معمول افراد دارای اعتماد به نفس پایینی هستند؛ زیرا ترس از قضاوت شدن دارند. این ترس از قضاوت شدن و عدم اعتماد به نفس می‌تواند مانع رشد شما شود. اما، اعتماد به نفس باید یک عمل متعادل باشد.

مدیران خجالتی ممکن است دچار خودکم‌بینی و قربانی این احساس شوند که سزاوار این همه ستایش نیستند. از طرف دیگر، مدیران با اعتماد به نفس بیش از حد، معمولا توانایی‌ها یا دستاوردهای خود را فراتر از واقعیت می‌پندارند، که این موضوع می‌تواند سبب خود بزرگ‌پنداری این افراد شود.

تقویت مهارت‌های خودآگاهی در ایجاد اعتماد به نفس و دست‌یابی به تعادل مفید است. همچنین آشنا شدن با مهم‌ترین عوامل کمبود اعتماد به نفس حائز اهمیت است تا بتوانید نسبت به برطرف‌سازی آن‌ها اقدام نمایید.

مطالعه را در اولویت زندگی خود قرار دهید

افرادی که مطالعه بیشتری دارند ذهن بازتری نسبت به دیگر افراد دارند. بنابراین این افراد دارای ذهنی تحلیلی و خردمند بوده و البته در برقراری ارتباط با دیگران جذاب‌تر هستند. در حقیقت، افرادی که کتاب‌ها و مقالات بسیاری را مطالعه می‌کنند در مقایسه با دیگران منحصر‌به‌فرد به نظر می‌رسند. این افراد موضوعات بسیاری برای شروع و ادامه یک گفت‎وگو دارند. همچنین آن‎‌ها علاوه‌بر این‌که حکیم و عاقل به نظر می‌رسند، باهوش و زیرک نیز هستند. اگر قصد مطالعه‌ کتب و مقالات انگلیسی‌ را دارید، اما سطح آگاهی شما به این زبان اندک است، می‌توانید از ابزارهای ترجمه انگلیسی به فارسی نظیر ترجمیار و مقاله‌خوان استفاده کنید. از طرفی دیگر اگر معنی برخی کلمات و عبارات متن را نمی‌دانید، می‌توانید از وب‌سایت ترگمان که نوعی موتور ترجمه بر پایه ماشین ترجمه نورونی است و چندین زبان روز دنیا را پشتیبانی می‌کند، کمک بگیرید.

روحیه‌ی پرسشگری داشته باشید

بخشی از موفقیت وابسته به درخواست ما برای راهنمایی‌ گرفتن از دیگران است. این دیگران در واقع افرادی هستند که نسبت به ما سن و سال بالاتری دارند و آنچه را ما در حال حاضر به‌دنبالش هستیم آن‌ها قبلا به‌دست آورده‌اند. هیچ‌گاه نباید دست از یادگیری بردارید. انسان با پرسیدن سوال، یاد می‌گیرد، بنابراین هر چقدر بیشتر سوال بپرسیم، پاسخ‌های بهتری دریافت می‌کنیم. ایجاد سوال‌ در ذهن و پرسیدن آن فواید بسیار زیادی دارد؛ برای کسانی که در ابتدای راه هستند، پرسیدن سوالات مختلف باعث شکل‌گیری ذهن‌شان و کشف الگوها و امکانات جدید می‌گردد.

هرچقدر سؤالات شما عمیق‌تر باشد، شما آگاه‌تر و عاقل‌تر خواهید شد. در این فرایند یاد می‌گیرید که خودتان را بهتر درک کنید. دانشی که از درک خودتان سرچشمه بگیرد، باعث آرامش و شادی درونی بیشتر می‌شود.

برای یافتن پاسخ پرسش‌های خود نیز راه‌‌های بسیاری وجود دارد، به‌طور مثال می‌توانید از طریق مشاهده، گفت‌وگو با افراد مختلف، مراجعه به کتابخانه‌ها و مطالعه‌ی کتاب‌ها، مجلات و مقالات علمی گوناگون به پاسخ سوالات خود دست یابید. برای این منظور می‌توانید به راحتی از وب‌سایت‌های ایجاد شده در این حوزه برای دانلود رایگان و ترجمه مقالات علمی مانند فری‌پیپر استفاده کنید و ثبت سفارش ترجمه تخصصی انجام دهید.

چشم‌انداز بلند مدت داشته باشید

یکی از مشکلات رسیدن به موفقیت این است که افراد نمی‌توانند فراتر از زمان حال را ببینند و اگر این زمان با سختی و کار مداوم همراه باشد، واکنش طبیعی آن‌ها ترک کردن است، زیرا نمی‌توانند فراتر از درد را ببینند. متاسفانه آن‌ها چشم‌اندازی بلند‌مدت برای کار خود در نظر نمی‌گیرند تا همین سبب تحمل سختی کار حال حاضر و تحقق چشم‌انداز بلندمدت شود.

با دقت به مسائل نگاه کنید

مشاهده، اغلب به نسبت سایر مهارت‌های رایج‌تر افراد موفق نادیده گرفته می‌شود، اما مشاهده خوب برای موفقیت بسیار مهم است. اگر وارد اتاق شوید و فوراً همه چیزهایی را که در اطرافتان می‌گذرد با جزئیات شفاف ببینید، می‌توانید محیط و موقعیتی را که در آن قرار دارید درک کنید، خیلی سریع‌تر واکنش نشان دهید و با آن سازگار شوید. اگرچه، صحبت صرفا در مورد ورود به اتاق نیست. در یک محیط تجاری نیز باید به بازارها یا اقتصادهای مختلف نگاه کنید و با سرعت بیشتری متوجه جزئیات کوچک شوید. بدین ترتیب، فرصت‌های بیشتری برای شما فراهم شده و می‌توانید قبل از دیدن دیگران به برخی مسائل پی ببرید.

ابتکار عمل داشته باشید

ابتکار عمل کاری است که افراد موفق انجام می‌دهند. اگر ایده و رویایی را در ذهن دارید، هیچ اتفاقی نمی‌افتد مگر اینکه تصمیم بگیرید ابتکار عمل را به دست گرفته و شروع به کار برای آن کنید. وقتی کاری قبلا انجام نشده باشد، افراد دارای ابتکار اولین کسانی هستند که آن را انجام می دهند. دیگران ممکن است عقب بنشینند و بگویند که این کار نمی تواند انجام شود، در غیر این صورت شخص دیگری آن را امتحان می کرد. اما این افراد دارای ابتکار هستند که برای اولین بار کاری را انجام می دهند که دیگران راجع‌به آن فکر می‌کردند.

روی مهارت برقراری ارتباط و مذاکره خود کار کنید

مذاکره به معنای همیشه برنده شدن نیست و صرفا در فروش صدق نمی‌کند، بلکه توانایی رسیدن به توافقی است که هر دو طرف از آن سود می‌برند. مذاکره یک ویژگی ضروری برای هر کسی است که در تجارت قدم می‌گذارد و یادگیری نحوه مذاکره برای حفظ نقش رهبری شما بسیار مهم است. این توانایی و قدرت شما است که مردم را به سمت طرز فکر خود سوق دهید.

سوء استفاده از این قدرت می‌تواند به روابط آسیب برساند. از طرف دیگر، استفاده کم از آن منجر به کمبود فرصت می‌شود. درک چگونگی هدایت مهارت‌های مذاکره مستلزم آموزش است.

مهارت برقراری ارتباط در کسب موفقیت بسیار کلیدی است و به خوبی با مهارت مذاکره مطابقت دارد. در تجارت این نکته حائز اهمیت است که ارتباط شما با دیگران از استانداردی عالی برخوردار باشد. اکثر اشتباهات در شرکت‌هایی که تعداد کارمندان بالایی دارند، ناشی از عدم ارتباط صحیح افراد است؛ زیرا به جای برقراری ارتباط صحیح، به دنبال مقصر هستند.

زمان خود را به‌خوبی مدیریت کنید

فقدان مهارت‌های مدیریت زمان منجر به بهره‌وری ضعیف و عدم توانایی شما در انجام به‌موقع امور می‌گردد و این مسئله خود باعث عقب ماندن و عدم موفقیت شما می‌گردد. بهره‌وری یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده عملکرد شما در کار است.

سخن پایانی

موفقیت به مجموعه‌ای از عادت‌ها، ویژگی‌ها و مهارت‌ها نیاز دارد، اما در نهایت همه این‌ها به شما کمک می‌کند تا خودتان را پیدا کنید و به فردی که برای پیشرفت در زندگی گام برمی‌دارد، تبدیل شوید. این‌ها تنها برخی از مهارت‌های مهمی هستند که برای موفقیت به آن‌ها نیاز دارید.

 

rich_text    
Arrastrar para reorganizar las secciones
Editor de contenido enriquecido
rich_text    

Comentarios de la página