10 کار مولد (و سرگرم کننده) برای وقتی که حوصله ندارید

Arrastrar para reorganizar las secciones
Editor de contenido enriquecido

آیا احساس بی قراری می کنید؟ به این فکر می کنید که وقتی حوصله ندارید بهترین کارها چیست؟  یک نظرسنجی اخیر از 2000 آمریکایی نشان داد که بزرگسالان به طور متوسط ​​بیش از یک سوم سال خود را با کسالت سپری می کنند.

و اگر مانند یک انسان معمولی هستید، اولین کاری که انجام می دهید این است که تلویزیون را روشن کنید و در آخرین برنامه پرخوری کنید. ولی… ویزیت پزشک قبل از تولد نوزاد

کسالت یک فرصت است!

من می خواهم 40 کار منحصر به فرد و سازنده را به شما نشان دهم که می توانید برای استفاده از رگه های کسالت خود انجام دهید!

علم کسالت

قبل از سال 1766، هیچ کلمه ای برای ملال در زبان انگلیسی وجود نداشت. پس از آن، ما دلایل زیادی برای بی حوصلگی پیدا کرده ایم. تخصص های پزشکی

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا اینقدر بی حوصله هستید؟ مشکل انگیزه نیست

این یک بیولوژیکی است.

کسالت ناشی از کمبود دوپامین یا "مولکول پاداش" در مغز شماست.

وقتی مغز شما دوپامین بسیار کمی را منتقل می کند، در زندگی کمتر احساس هیجان یا شادی می کنید.

اما بی حوصلگی کاملا طبیعی است.

مشکل اینجاست: ما با بی حوصلگی به عنوان یک چیز بد رفتار می کنیم، در حالی که در واقعیت، بی حوصلگی جایی است که جادو اتفاق می افتد.

بی حوصلگی در واقع می تواند باعث بهره وری و خلاقیت شود!

روانشناس سندی مان آزمایشی ابداع کرد که در آن یکی از کسل کننده ترین فعالیت هایی که می توانست به آن فکر کند را انجام داد: از شرکت کنندگان بخواهد 20 دقیقه وقت بگذارند تا شماره تلفن ها را از دفترچه تلفن یادداشت کنند. پس از آن، او از شرکت کنندگان خواست که تا آنجا که می توانند کاربردهای متفاوتی برای 2 لیوان کاغذی داشته باشند.

نتیجه؟ آنها ایده های خلاقانه ای مانند تبدیل فنجان ها به گلدان برای گیاهان داشتند.

اما اینجاست که واقعا جالب (و غیر خسته کننده) می شود…

مان به این نتیجه رسید که این آزمایش به اندازه کافی خسته کننده نیست. او به جای نوشتن اعداد، به شرکت کنندگان در گروه دوم گفت که اعداد را با صدای بلند از دفترچه تلفن بخوانند (اوه!). جای تعجب نیست که این گروه جدید این کار را حتی خسته‌کننده‌تر از نوشتن اعداد یافتند.

10 کاری که باید خارج از خانه انجام دهید

کفش های خود را بپوشید و برای بیرون رفتن آماده شوید! در اینجا 10 کار عالی برای انجام خارج از خانه وجود دارد که باعث اتلاف وقت نمی شود:

یک مسیر جدید پیاده روی کنید

آیا می خواهید خلاقیت خود را به حداکثر برسانید؟ محققان دانشگاه استنفورد دریافتند که پیاده روی به طور متوسط ​​60 درصد الهامات خلاقانه را تقویت می کند! در طبیعت قدم بزنید تا خلاقیت بیشتری داشته باشید و در این فرآیند آرام شوید. یا اگر احساس ماجراجویی می کنید، تعطیلات آخر هفته را در کمپینگ برنامه ریزی کنید!

یک geocache پیدا کنید

اگر از پیاده روی در جنگل حوصله شدید، با پیدا کردن ژئوکاش آن را به یک بازی تبدیل کنید! Geocaches جوایز کوچکی هستند که در سرتاسر جهان پنهان شده‌اند و می‌توان آن‌ها را از طریق راهنمایی دیگران و موقعیت مکانی GPS پیدا کرد. آنها قطعا شما را با هدف راه رفتن وادار می کنند!

به Toastmasters بپیوندید

در مطالعه ای که توسط دانشگاه پرینستون انجام شد، محققان دریافتند افرادی که به یک داستان خوش ساخت گوش می دهند، در واقع فعالیت مغزی مشابهی دارند که گویی در داخل داستان هستند!

به عبارت دیگر، اگر به کسی داستانی درباره یک تجربه سفر شگفت انگیز در صحرای سوزان صحرا بگویید، مغز او به او احساس می کند که واقعا آنجا بوده است! این یک راه شگفت انگیز برای مجبور کردن مردم با کلمات خود و جالب تر شدن است!

در یک رویداد شبکه شرکت کنید

در سال در چند رویداد شبکه شرکت می کنید؟ حتی یک مطالعه بر روی 1000 کارآفرین نشان داد که 78 درصد از استارت آپ ها شبکه سازی را به موفقیت خود نسبت می دهند.

اما این فقط نشان دادن نیست که مهم است. آیا می دانید کجا باید بایستید؟ یا با چه کسی صحبت کنیم؟ تفاوت بزرگی بین انجام شبکه به روش اشتباه و انجام درست آن وجود دارد. برای یافتن بهترین نکات در مورد شبکه، منبع را بررسی کنید.

به یک تور پیاده روی بروید

بیشتر شهرها یک تور پیاده روی برای آشنایی با ساختمان های تاریخی و مکان های دیدنی معروف دارند. اگر موردی وجود ندارد، سعی کنید کمی تحقیق کنید و با دوستان خود میزبانی کنید!

از انگشت شست سبز خود استفاده کنید

برای کاشت برخی سبزیجات، لازم نیست یک کشاورز طبیعی باشید. همچنین لازم نیست یک تکه بزرگ خاکی قدیمی برای کاشت آنها داشته باشید. سعی کنید سبز شوید و سبزیجات و میوه های خود را در هر زمینی که دارید بکارید (یا حتی طبیعت را با کاشت در داخل خانه برای خود به ارمغان بیاورید) و در هزینه خود صرفه جویی کنید. روند!

به یک کلاس تناسب اندام در فضای باز بپیوندید

آیا در تلاشید تا برای تابستان آینده لاغر و لاغر شوید؟ شما مجبور نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید - می توانید آن را در یک گروه انجام دهید! از یوگا در پارک‌ها، کلاس‌های صبحگاهی شنا در ساحل، کلاس‌های تناسب اندام رقص و حتی زومبا، می‌توانید روال تناسب اندام خود را با بیرون رفتن در فضای باز تغییر دهید!

خود را در مسیری با موانع به چالش بکشید

اگر به تناسب اندام خود ادامه داده اید، تبریک می گوییم! زمان آن است که آن را به سطح بعدی ببرید. طیف گسترده‌ای از دوره‌های موانع برای آزمایش استقامت ذهنی و استقامت بدنی شما طراحی شده‌اند، از جمله مسابقه سخت، مسابقه اسپارتان و دیوانه ناهموار!

ستاره ها را یاد بگیرید

آیا دب اکبر خود را از دب کوچک می شناسید؟ اجداد ما نه تنها از ستاره‌ها می‌دانستند تا به آن‌ها در جهت‌یابی کمک کنند، بلکه یادآور شگفت‌انگیزی هستند که جهان مکان بسیار بزرگی است.

مجله در طبیعت

روزنامه نگاری یک وظیفه روزانه من است - و حتی بهتر است آن را در طبیعت انجام دهم! دریافتم که نوشتن افکارم به تنظیم عاطفی کمک می کند. یک مزیت شناختی نیز وجود دارد: علم ثابت کرده است که روزنامه نگاری حتی ضریب هوشی را افزایش می دهد!

امتیاز: افراد را با مهارت های اجتماعی خود مجذوب خود کنید

همه اجتماعی به دنیا نیامده اند و شما مجبور نیستید اجتماعی باشید! مهارت‌های اجتماعی به دلایلی «مهارت» نامیده می‌شوند، و دلیلی وجود دارد که کارگرانی که مهارت‌های اجتماعی و فنی را با هم ترکیب می‌کنند در اقتصاد مدرن بهترین عملکرد را دارند.

rich_text    
Arrastrar para reorganizar las secciones
Editor de contenido enriquecido
rich_text    

Comentarios de la página