تابلو فرمان آسانسور چیست

Arrastrar para reorganizar las secciones
Editor de contenido enriquecido

تابلو فرمان آسانسور چیست بررسی تفاوت انواع تابلو فرمان آسانسور

پنل کنترل آسانسور، مغز آسانسورها

در طول تاریخ بشر از آسانسور سخاوت استفاده می شود، اما تاریخ آسانسور مدرن بیش از 150 سال نیست. آسانسورهای بخار و هیدرولیک قبلاً مورد استفاده قرار گرفته بودند، اما تا قبل از کشف کلاچ در سال 1852 توسط الیشا اوتیس، ایمن نبودند. به دنبال این کشف، اولین آسانسور در سال 1857 نصب شد و آسانسورها شروع به تبدیل شدن به بخش مهمی از زندگی روزمره کردند. آسانسورها تا زمان استفاده از نیروی الکتریکی در دهه 1880 از سیستم های هیدرولیک استفاده می کردند و در نتیجه آسانسورهای کششی دنده ای یا بدون دنده جایگزین آسانسورهای هیدرولیک شدند. در آسانسورهای برقی سربکسل چیست ، مکانیسم‌هایی برای نصب بالای بالابر آسانسور در اتاق ماشین استفاده می‌شد. پس از دهه 1950، آسانسورهای هیدرولیک و رام که در آنها به جای بخار از روغن استفاده می شود، بازگشتند، زیرا قرار دادن اتاق ماشین در پایین ساختمان ارزان تر بود.

اولین کنترل های الکتریکی با استفاده از تکنیک های رله که مشابه تلفن ها در دهه 1970 است، شروع شد. و در دهه 1980، با پیشرفت های جدید، ریزپردازنده ها به کنترل آسانسور معرفی شدند. کنترلر درب بالابر سیستمی برای کنترل آسانسورها و تابلوی کنترل آسانسور کابینی است که تمامی اجزای کنترل آسانسور را در خود جای می دهد. پانل کنترل آسانسور تمام واحدهای منبع تغذیه را نگه می دارد، همه عملیات را هماهنگ می کند و ایمنی را تضمین می کند. سایر عملکردها مانند ثبت یا لغو تماس خودرو، کنترل درب، اندازه گیری بار و سرعت توسط پنل های کنترل آسانسور انجام می شود.

 

تابلوهای کنترل آسانسور

مکان یابی پنل کنترل آسانسور موضوع مهمی است که با این فناوری بهبود می یابد. می توان آن را در بالابر یا اتاق ماشین بالای شفت قرار داد. با کمک فناوری پیشرفته ریزپردازنده، قطعات کنترل پنل آسانسور، کارایی تابلو فرمان را کنترل می کنند. قطعات یا اجزای آسانسور با استفاده از شبکه کنترل منطقه (CAN) با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. نرم افزار کنترل معمولی آسانسور شامل:

 

یک سیستم عامل،

برنامه های زمان بندی وظایف،

برنامه های ورودی، خروجی و ارتباطی

برنامه های بهینه سازی و کنترل عملیات عناصر.

 

پانل کنترل آسانسور MR اتاق ماشین
اتاق ماشین آسانسور اتاقی است که ماشین آلات و کنترل های الکتریکی برای جنس کابین آسانسور را در خود جای می دهد. در مقایسه با سایرین، آخرین فناوری نیست، اما این سیستم ارزان تر است. پنل کنترل آسانسور MR از کارت های ARKEL ARL 300 استفاده می کند. برخی از ویژگی های این پنل ها عبارتند از:

مطابقت با استانداردهای EN 81/1-2 + A3
با موتورهای سنکرون و القایی کار می کند
کارت کنترلر ARL 300
با گزینه های اینورتر Arkel A-Drive و Fuji Frenic-Lift & Ziehl – ​​Abegg Zetadyn
سرعت: تا 1.6 متر بر ثانیه، تعداد توقف: تا 24
مناسب برای عملیات گروهی 4 بالابر
پیش باز شدن و تراز کردن مجدد درب
2 کنترل درب برای کابین با ورودی دوبل
7 بخش و کد خاکستری و گزینه های نمایش کد باینری
امداد و نجات اضطراری با یو پی اس
نصب آسان با ارتباط سریال در کابین
سازگار با انواع درب های دستی و اتوماتیک

rich_text    
Arrastrar para reorganizar las secciones
Editor de contenido enriquecido
rich_text    

Comentarios de la página