پر درآمدترین شغل ها در اسپانیا

Arrastrar para reorganizar las secciones
Editor de contenido enriquecido

پر درآمدترین شغل ها در اسپانیا کدامند؟ لسیت مشاغل

میانگین حقوق چگونه محاسبه می شود؟

ما به تازگی دیدیم که میانگین دستمزد در تور اسپانیاچقدر است. یعنی میانگین مبلغی که هر کارگر، اگر به صورت تصادفی انتخاب شود، به دست می آورد.

 

اما برای اینکه واقعاً بفهمیم این عدد به چه معناست، باید بدانیم چگونه محاسبه می شود.

 

در یک سطح کلی، دستمزد متوسط ​​= مجموع دستمزدها / تعداد حقوق بگیران.

 

به عبارت دیگر میانگین دستمزد از جمع کل دستمزدهای دریافتی در کشور و تقسیم بر تعداد کل کارگران به دست می آید.

بدیهی است، و با دانستن این داده ها، می بینیم که دستمزد متوسط ​​یک مشکل ایجاد می کند: آیشم همه نوع کارگران در همه صنایع یا بخش ها را جمع می کند. بنابراین اگرچه این شاخصی است که می‌تواند به ما یک ایده کلی بدهد، اما نمی‌توانید برای درک اینکه چقدر می‌توانید در صنعت/موقعیت شغلی خاص خود انتظار کسب درآمد داشته باشید، زیاد روی آن تکیه کنید.

 

عنصر دیگری که باید در نظر گرفته شود، تعداد پرداخت هایی است که با آنها میانگین حقوق در نظر گرفته می شود. معمولاً بر اساس 14 پرداخت محاسبه می شود (معمولاً در اسپانیا، 12 برای هر ماه از سال و دو اضافی، معمولاً برای تعطیلات)، اگرچه در برخی موارد از 12 پرداخت استفاده می شود.

 

در نهایت، تفاوت بین دستمزد ناخالص و خالص. دستمزد خالص به مبلغ واقعی اشاره دارد که کارگر در نهایت دریافت می کند. یعنی تور اروپا بر خلاف حقوق ناخالص، دیگر شامل کسر مالیات بر درآمد شخصی، کسورات تامین اجتماعی یا هر کسور دیگری نمی شود.

 

همه اینها را در لیست حقوق و دستمزد خود به صورت شکسته و کاملاً مورد احترام خواهید یافت. در این مقاله می توانید در مورد نحوه تنظیم فیش حقوقی در اسپانیا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

 

 

حقوق خوب در بارسلونا چقدر است؟

کاتالونیا پس از ناوارا،قیمت تور اسپانیا چهارمین منطقه خودمختار بزرگ اسپانیا از نظر میانگین حقوق است.

این در کنار این واقعیت که بارسلونا پایتخت آن و یکی از بزرگترین و پویاترین شهرهای کشور است، حقوق آن را به طرز چشمگیری بالا می‌برد.

 

میانگین (بسیار واقعی تر از میانگین) حدود 30000 یورو در سال است.

 

بدیهی است که این بسته به حرفه و سالها تجربه شما بسیار متفاوت خواهد بود.

 

اما اگر قرار است به تنهایی در یک آپارتمان اجاره ای زندگی کنید و با در نظر گرفتن تمام هزینه هایی که ممکن است داشته باشید، هر حقوق بیش از 2000 یورو در سال حقوق خوبی در بارسلونا محسوب می شود.

 

پردرآمدترین شغل در اسپانیا چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، بین مشاغل تفاوت های زیادی وجود دارد.

 

با این حال، 4 شغل پردرآمد عبارتند از:

 

جراح با متوسط ​​حقوق سالانه 64500 یورو.

مهندس مدیر پروژه، 59900 یورو.

مدیر فروش، با میانگین 58880 یورو.

و مدیر فناوری اطلاعات با 48000 یورو در سال.

در سطح صنعت، این شرکت ها در بخش های بانکی و سرمایه گذاری و همچنین بیمه هستند که بالاترین حقوق را پرداخت می کنند.

 

این واقعیت را نمی توان انکار کرد که هر چه شغل در نردبان کسب و کار بالاتر باشد، حقوق نیز بالاتر است. از این رو، مدیران و مدیران کسانی هستند که بیشترین درآمد را در مدت زمان پرواز تهران اسپانیا دارند. اینها توسط متخصصان بهداشت، دانشمندان و روشنفکران دنبال می شوند.

 

و در نقطه مقابل این طیف، پروفایل های صنعت رستوران و گردشگری کسانی هستند که کمترین هزینه را دریافت می کنند.

اول از همه هزینه زندگی در  قیمت تور مادرید که بسیار کمتر از مقایسه با کشورهایی مانند سوئد یا نروژ است.

از سوی دیگر، نرخ بیکاری را می یابیم که در کشور بسیار بیشتر است (حدود 20 درصد با مولفه فصلی بزرگ). این امر بازار کار را غیررقابتی می کند، بنابراین فشاری روی دستمزدها وجود ندارد (عرضه بیشتر از تقاضا برای کارگران است).

بین بهره وری و دستمزد ساعتی همبستگی بالایی وجود دارد. از آنجایی که اسپانیا از نظر بهره وری در وسط جدول قرار دارد، سطح دستمزدهای آن نیز در همین راستا دنبال می شود.

هزینه های نیروی کار هم از نظر پرداخت های تامین اجتماعی و هم از نظر هزینه های استخدام بسیار بالاست.

شرکت های بزرگ زیادی وجود ندارد. حدود 90 درصد شرکت‌های کوچک و متوسط ​​با کمتر از 200 کارگر تور جزایر قناری هستند. ناتوانی آنها در ایجاد درآمد و سود زیاد به این معنی است که آنها نمی توانند حقوق بالایی به کارگران خود بپردازند.

شکاف دستمزد نسبتاً زیادی بین مدیران و مدیران (آنها مشاهدات بسیار کمی را برای محاسبه میانگین دستمزد نشان می دهند) و بقیه کارگران شرکت (اکثریت قریب به اتفاق مشاهدات) وجود دارد. میانگین حقوق مدیران 50000 یورو در سال یا بیشتر است.

در نهایت، نزدیکی به کشورهای جنوب است که درآمد کمتری دارند. این امر باعث می شود بسیاری از خارجیان این کشورها تصمیم بگیرند به امید دریافت حقوق بالاتر به اسپانیا مهاجرت کنند (که در رابطه با کشورشان درست است، اما آنها در نهایت میانگین اسپانیایی را پایین می آورند زیرا در قلمرو اسپانیا  aysham حقوق های کمی دریافت می کنند که اتباع آن ها. ).

 

حداقل دستمزد در اسپانیا چقدر است؟

 

SMI یا حداقل حقوق بین حرفه ای 950 یورو در ماه است اگر در 14 پرداخت پرداخت شود، با 58.30 یورو افزایش نسبت به سال قبل. این افزایش در SMI تا حدی تفاوت دستمزد مبتنی بر جنسیت را در براکت های کم درآمد کاهش می دهد.

 

این مبلغ برای هر کارگری در اسپانیا که در تامین اجتماعی ثبت نام کرده باشد (یعنی کار قانونی با قرارداد) اعمال می شود. و جنسیت، سن یا بخشی که در آن کار می کنید را در نظر نمی گیرد: برای همه و در هر شرایطی اعمال می شود.

 

وزارت کار و اقتصاد اجتماعی موظف به تعیین این حداقل دستمزد و بررسی سالانه آن است. به عبارت دیگر، هر سال متغیر است.

 

در مورد اسپانیا، حداقل حقوق در حال حاضر بالاتر از پرتغال (700 یورو در ماه) و کمتر از فرانسه (1521.22 یورو) است.

 

در مورد مشاغل پاره وقت، متوسط ​​دستمزد معمولی بر 2 تقسیم می شود. بنابراین، در حال حاضر 450 یورو در ماه با 14 پرداخت تعیین شده است. و این حتی برای قراردادهای فصلی (آنهایی که کمتر از 3 ماه طول می کشد) مانند مشاغل تابستانی نیز صادق است.

مقایسه دستمزد با سایر کشورهای اتحادیه اروپا

تمرین بسیار مفید دیگر مقایسه شرایط دستمزد اسپانیا با بقیه اروپا است.

از این نظر، ما تفاوت بسیار چشمگیری را بین کشورهای شمالی (مانند آلمان، فنلاند یا نروژ) می یابیم که حقوق بسیار بالاتری نسبت به کشورهای جنوب (اسپانیا، یونان یا پرتغال) دریافت می کنند.

قلمرو اسپانیا در وسط جدول قرار دارد: دستمزدها در مقایسه با کشورهای شمال اروپا بسیار کمتر است، اما بیشتر از مناطق جنوبی (به جز ایتالیا) است.

در سطح حداقل دستمزد، اسپانیا در مقایسه با بقیه 22 کشور اتحادیه اروپا هشتمین بالاترین حقوق را دارد.

چرا حقوق در اسپانیا کمتر از شمال اتحادیه اروپا است؟

دلایلی وجود دارد که توضیح می دهد که چرا حقوق در اسپانیا کمتر از شمال اروپا است:

rich_text    
Arrastrar para reorganizar las secciones
Editor de contenido enriquecido
rich_text    

Comentarios de la página